فیزیوتراپی زانو در دماوند در کلینیک فیزیوتراپی دیاکو برای کمک به درمان مشکلات و آسیب های زانو توسط متخصصان با تجربه ما ارائه می شود.

بسیاری از بیماران برای مشکلات زانو خود از فیزیوتراپی بهره می برند. فیزیوتراپیست ها می توانند کارهای زیادی برای کمک به زانوی آسیب دیده انجام دهند که می تواند خود را فقط به صورت یک زانو درد یا حتی یک احساس ساییده شدن نشان دهد.

مفصل زانو یکی از پرتحرک ترین مفاصل بدن است و از آن جایی که فشار ناشی از وزن نیز بر آن وارد می شود، بیش از سایر مفاصل بدن در معرض آسیب است، آسیب دیدگی مفصل زانو می تواند منجر به محدود شدن حرکات زانو شود و فعالیت های روزمره فرد را دشوار کند.

دردهای مفصل زانو می تواند به دلیل آسیب های مزمن مانند آرتروز زانو رخ دهد و یا به دلیل آسیب های حاد و ناگهانی مانند پارگی رباط صلیبی زانو یا پارگی مینیسک زانو.

فیزیوتراپی زانو در دماوند

فیزیوتراپی زانو یکی از موثرترین روشها در تسکین علائم و درمان آسیب های حاد و مزمن زانو است.

متخصص فیزیوتراپی با توجه به نوع و شدت آسیب زانو از روشها و مدالیته های مختلفی بهره می برد که در نهایت می تواند نتایج زیر را در پی داشته باشد.

افزایش دامنه حرکتی

زانوی آسیب دیده یا آرتروز زانو می تواند منجر به سفتی و کاهش دامنه حرکتی زانو شود، این وضعیت می تواند باعث درد، ضعف و از دست دادن عملکرد شود. افزایش حرکت در زانو سفت می تواند همه این موارد را بهبود بخشد.

تقویت عضلات

تورم یا درد در زانوی سبب ضعف در عضلات مهم چهارسر ران می شود. اگر این ماهیچه ها به درستی کار نکنند، می تواند منجر به مشکلات مداوم در زانوی شما شود. با انجام تمرینات تقویتی زانو و تقویت عضلات مهم زانو می توان به تسکین درد زانو و بهبود عملکرد آن کمک کرد.

از بین بردن محدودیت های بافت نرم

بافت نرم اطراف زانوی شما می تواند به دلیل عدم تعادل عضلانی، التهاب و بافت اسکار سفت شود. فیزیوتراپیست شما در مرکز فیزیوتراپی زانو در دماوند می تواند تشخیص دهد که آیا مشکل رخ داده است یا خیر و در صورت وجود مشکل از راهکارهای فیزیوتراپی برای از بین بردن آن ها بهره می برد.

بریس و زانوبند طبی

گاهی اوقات برای غلبه بر مشکل زانو به بریس نیاز دارید. این به شما این امکان را می دهد که تا حد امکان فعال باقی بمانید، در محدوده محدودیت های مشکل زانو. فیزیوتراپیست شما می تواند به شما توصیه کند که چگونه بهترین کار را انجام می دهد.

کاهش التهاب

فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی زانو در دماوند از اقدامات خاصی برای کاهش درد و التهاب در زانوی آسیب دیده استفاده می کنند. اگر می خواهید مشکل زانوی خود را سریع حل کنید، کاهش تورم و التهاب در سریع ترین زمان ممکن ضروری است.

اصلاح فعالیت ها

اگر زانو دردناکی دارید، باید از فعالیت هایی که باعث ایجاد فشار بر روی زانو می شود، اجتناب کنید. فیزیوتراپیست می تواند به شما توصیه کند که از چه چیزهایی اجتناب کنید. به عنوان مثال، اگر مشکلی در زیر زانو دارید، باید از تمرینات لانج و چمباتمه زدن خودداری کنید.

توانبخشی بعد از جراحی

فیزیوتراپی بعد از جراحی زانو حیاتی است. برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن باید هر چه زودتر جلسات توانبخشی و فیزیوتراپی زانو را شروع کنید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی زانو در دماوند – فیزیوتراپی در گیلاوند – مرکز توانبخشی در شهرستان دماوند

درمان شین اسپلینتدرمان خار پاشنه  گزگز دست و پالیزر درمانی در دماوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست