کشیدگی عضلات

شایع ترین آسیب های عضلانی با سرعت بالا در عضلات همسترینگ (کشش همسترینگ)، عضلات چهارسر ران (کشش ران)، ساق پا (پارگی عضلات ساق پا)، کمر (درد عضلات پشت)، کشیدگی کشاله ران رخ می دهد. اما هر ماهیچه ای در بدن شما مستعد کشیدگی یا پارگی عضله است. معمولاً زمانی که عضلات شما بیش از حد بارگیری می کنند، کشیدگی عضله شما با سرعت بالا رخ می دهد.

شما همچنین می توانید از کشیدگی عضلات مرتبط با خستگی ناشی از وضعیت های پایدار رنج ببرید. کشیدگی عضلات پشت و کشیدگی عضلات شانه و گردن اغلب با خستگی وضعیتی مرتبط هستند. گردن متن به دلیل خستگی وضعیتی در هنگام استفاده بیش از حد از تلفن به یک بیماری رایج تبدیل شده است.

یکی دیگر از منابع رایج درد عضلانی می تواند به میکروترومای بیش از حد عضلانی ناشی از مصرف بیش از حد ورزش مربوط باشد. این وضعیت به عنوان DOMS یا درد عضلانی تاخیری شناخته می شود. سایر آسیب‌های ناشی از استفاده بیش از حد، ، ناشی از ترکیبی از خستگی وضعیتی و استفاده بیش از حد از عضلات کوچکتر اندام فوقانی است.

علائم کشیدگی عضلات

  • سفتی عضلانی
  • کبودی
  • ضعف
  • ناتوانی در کشش کامل عضله آسیب دیده خود

کشیدگی عضلات از کشیدگی خفیف عضلانی (درجه یک)، کشیدگی متوسط ​​عضلانی (درجه دو) تا کشیدگی شدید عضلانی یا پارگی کامل عضلانی (درجه سه) متغیر است.

درمان کشیدگی عضلات

درمان کشیدگی عضلانی بسته به تشخیص دقیق متخصص فیزیوتراپی شما متفاوت خواهد بود. شدت کشیدگی عضلانی و عملکرد یا بارهایی که عضله آسیب دیده باید با آن کنار بیاید، بر طول دوره بهبودی و توانبخشی شما تأثیر می گذارد.

تا زمان ارزیابی حرفه ای خود، از دستورالعمل های زیر استفاده کنید:

با استفاده از باندهای فشاری سعی کنید تورم را کاهش دهید.

  • قرار دادن کمپرس یخ بر روی محل دردناک نیز در کاهش درد و تورم موثر است.
  • در صورت تورم ناحیه آسیب دیده را بالا ببرید.
  • اگر راه رفتن دردناک است، باید از عصا استفاده کنید.
  • ورزش یا سطح فعالیت خود را تا جایی که احساس درد نمی کنید متوقف یا کاهش دهید.
  • کشیدگی عضلانی ممکن است چند روز تا چند هفته طول بکشد تا با موفقیت بازتوانی شود.

بازگشت به ورزش یا کار بسته به عضله آسیب دیده و نیازهای ورزشی یا کاری شما می تواند آسان یا پیچیده باشد. پارگی های عضلانی مانند پارگی همسترینگ، ران، کشاله ران و ساق پا پس از از سرگیری رقابت، به دلیل پارگی مجدد در معرض خطر هستند.

اگر کار شما شامل بلند کردن وضعیت بدن یا حالت های خستگی است، متخصص فیزیوتراپی ( فیزیوتراپی دماوند ) شما می تواند شما را ارزیابی کند. سپس، زمانی که در معرض خطر کمتری هستید، به شما توصیه می‌کنند که به سر کار خود بازگردید یا برنامه تمرینی مناسبی را برای تقویت قدرت و توانایی شما برای مقابله با وظایف کاری خود ارائه می‌کنند.

 

کلمات مرتبط :

کشیدگی عضلات – درمان کشیدگی های عضلانی با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در درمان کشیدگی عضله – درمان گرفتگی های عضلانی – فیزیوتراپی در دماوند – فیزیوتراپی در گیلاوندفیزیوتراپی گیلاوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست