پیچ خوردگی گردن که با رگ به رگ شدن گردن یا کشیدگی عضلات گردن نیز شناخته می شود احتمالاً شایع ترین منبع گردن درد است.

خبر خوب این است که فیزیوتراپی (مرکز فیزیوتراپی گیلاوند) یکی از سریع ترین و بهترین روش های درمان این عارضه است که در کلینیک فیزیوتراپی دیاکو در گیلاوند به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

دلایل پیچ خوردگی گردن

بیشتر علل پیچ خوردگی گردن مربوط به عضله، رباط یا مفصل است. علل شایع آسیب گردن عبارتند از کشیدگی عضلانی گردن، رگ به رگ شدن رباط یا اختلال عملکرد مفصل گردن، عمدتاً زمانی که درد به طور ناگهانی در حین یا پس از بارگذاری فیزیکی گردن شما ایجاد می شود. خستگی عضلانی (وضعیت نامناسب در نشستن یا خوابیدن، به عنوان مثال انحراف گردن)، بارهای بیش از حد (بلند کردن وسایل سنگین) یا صدمات با سرعت بالا (مانند ضربه شلاق، ضربه مغزی) شایع ترین علل هستند.

دلایل گردن درد متعدد است اما تقریباً در دسته های زیر قرار می گیرند.

کشیدگی عضلات گردن
درد عضلانی گردن شایع ترین منبع درد گردن است. خستگی عضلانی، بارهای بیش از حد یا وضعیت های ضعیف بلند کردن یا نشستن شایع ترین مشکلات هستند.

عضلات ناکارآمد، ضعیف یا گردن که فاقد استقامت هستند می‌توانند منجر به تثبیت مفصل گردن آسیب‌پذیر و متعاقب آن آسیب به عضلات گردن، رباط‌ها، مفاصل یا حتی دیسک‌های ستون فقرات شما شوند.

خستگی وضعیت بدن
وضعیت نامناسب هنگام نشستن، ایستادن و بلند کردن بدن در محل کار می تواند فشار غیرضروری بر گردن و ستون فقرات شما وارد کند. با خستگی عضلانی یا کشیدگی بیش از حد، رباط ها و دیسک های شما می توانند کشیده شوند و این امر عضلات و اعصاب مفصل ستون فقرات را تحت فشار یا فشاری قرار می دهد که باعث درد می شود و منجر به درد گردن یا کمر می شود.

رگ به رگ شدن رباط گردن
رباط ها نوارهای بادوام و فیبری هستند که میزان حرکت موجود در هر سطح ستون فقرات را محدود می کنند. کشش بیش از حد یا خیلی سریع رباط ها باعث پارگی آنها با خونریزی بعدی به بافت های اطراف می شود و باعث تورم، اسپاسم عضلانی و درد می شود.

بلند کردن ناهنجار، صدمات ورزشی (تصادف یا ضربه مغزی) و تصادفات وسایل نقلیه موتوری (شلاق شلاق) علل شایع هستند. درست مانند سایر نواحی بدن، فیزیوتراپی بهبود رباط ها را تسریع می کند و درد را تسکین می دهد تا بتوانید در اسرع وقت دوباره از زندگی لذت ببرید.

علائم پیچ خوردگی گردن چیست؟

علائم درد عضلانی گردن ممکن است از درد خفیف، سفتی گردن، اسپاسم گردن، گره های عضلانی تا درد ناگهانی ناتوان کننده گردن یا حتی درد شانه و شانه متغیر باشد.

علائم معمولی پیچ خوردگی گردن عبارتند از:

  • درد و سفتی موضعی گردن
  • حساسیت عضلات گردن، سفتی، گره یا اسپاسم.
  • معمولاً هنگام استراحت یا حمایت از گردن احساس بهتری خواهید داشت و ممکن است تغییر وضعیت گردن دردناک باشد، به عنوان مثال. به پایین، بالا یا پهلو نگاه می کند، در رختخواب غلت می زند، سر خود را بلند کنید یا با حرکات سریع گردن.

درمان پیچ خوردگی گردن

فیزیوتراپیست شما، باید گردن شما را به طور کامل معاینه کند. گردن درد به شما اطلاع می دهد که از آسیب گردن خود محافظت کنید، و رفع درد ممکن است شما را به محدوده منظم مفصل گردن، طول ماهیچه ها و قدرت بازگرداند تا از عود مجدد در آینده جلوگیری کند. فیزیوتراپیست شما ترفندهای بسیار خوبی برای تسکین سریع درد ناشی از پیچ خوردگی گردن شما دارد تا بتوانید در اسرع وقت دوباره از زندگی لذت ببرید.

اهداف درمان پیچ خوردگی گردن

فاز اول – تسکین درد و محافظت
مدیریت گردن درد اصلی ترین دلیلی است که شما به دنبال درمان پیچ خوردگی گردن هستید. در حقیقت، درد آخرین علامتی بود که ایجاد کردید و باید اولین علامتی باشد که بهبود می یابد.

فیزیوتراپیست شما از ابزارهای درمانی مختلفی برای محافظت از پیچ خوردگی گردن و کاهش درد و التهاب شما استفاده می کند. اینها ممکن است شامل یخ، الکتروتراپی، به عنوان مثال باشد. ده ها، طب سوزنی، تکنیک های نوار چسب، ماساژ بافت نرم، بریس های پشت، سوزن خشک و غیره. پزشک ممکن است دوره ای از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن را نیز توصیه کند.

فاز دوم – بازیابی قدرت
با برطرف شدن درد و التهاب گردن، فیزیوتراپیست توجه خود را به بازیابی حرکت طبیعی گردن، طول ماهیچه ها و تنش عضلانی در حالت استراحت، قدرت و استقامت عضلانی، حس عمقی و حس موقعیت مفاصل معطوف می کند.

فیزیوتراپیست شما را با یک برنامه پایداری عضلات گردن شروع می کند تا عضلات مهم شما را که به صورت پویا گردن شما را کنترل و تثبیت می کنند، تسهیل کند. فیزیوتراپیست شما الگوی جذب عضلانی شما را ارزیابی می کند و بهترین تمرینات را برای شما، مخصوص نیازهای شما، تجویز می کند.

فاز III – بازیابی عملکرد کامل
بسته به ورزش انتخابی، کار یا فعالیت‌های زندگی روزمره، فیزیوتراپیست شما قصد دارد عملکرد شما را بازیابی کند تا به شما امکان دهد با خیال راحت به فعالیت‌های مورد نظر خود بازگردید. هرکسی خواسته های متفاوتی برای گردن خود دارد که تعیین می کند به چه اهداف درمانی خاصی نیاز دارید. فیزیوتراپیست (فیزیوتراپی دماوند) شما توانبخشی شما را برای دستیابی به اهداف عملکردی خود تنظیم می کند.

 

کلمات مرتبط :

درمان خار پاشنه با شاک ویو  -درمان پیچ خوردگی گردن – کشیدگی عضلات گردن – درمان درد گردن با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی گردن در دماوند – فیزیوتراپی خوب در گیلاوندمرکز فیزیوتراپی در دماوند

فیزیوتراپی در منزل دماوند  – فیزیوتراپی در منزل گیلاوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست