فیزیوتراپی کمر در پردیس در کلینیک فیزیوتراپی دیاکو با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و بر اساس بروزترین متدها ارائه می شود.

کمردرد می تواند کاملاً ناتوان کننده باشد و فعالیت های روزانه فرد را متوقف کند. افرادی که از این مشکل بهداشتی رنج می برند، مشکلات قابل توجهی را در زندگی خود تجربه می کنند. در حالی که برخی از آنها به مسکن ها، تزریق ها و شل کننده ها وابسته هستند، تمرینات فیزیوتراپی برای کمردرد می تواند مفیدتر باشد. وقتی صحبت از کاهش طبیعی درد می شود، ورزش می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد. 

دلایل کمردرد

سیاتیک – سیاتیک یکی از دلایل اصلی کمردرد است و وضعیتی شایع تر از آن چیزی است که تصور می شود. زمانی اتفاق می افتد که فتق دیسک یا هر عامل دیگری به عصب سیاتیک فشار وارد می کند، در این شرایط علائمی همچون درد ، گزگز کردن و بی حسی اندام های تحتانی از علائم فشردگی عصب سیاتیک هستند که با فیزیوتراپی کمر در پردیس می توان به بهبود آنها کمک کرد.

تنگی کانال نخاعی – تنگی نخاع در نتیجه انحطاط دیسک است که منجر به باریک شدن ستون فقرات فرد می شود. فشار بر نخاع و اعصاب نخاعی منجر به کمردرد می شود.

انحنای غیرطبیعی ستون فقرات – انحنای غیرطبیعی ستون فقرات می تواند ناشی از شرایطی مانند لوردوز، کیفوز و اسکولیوز باشد. کمردرد زمانی ایجاد می شود که عضلات، رباط ها و تاندون ها تحت فشار باشند.

آسیب دیسک ستون فقرات – پارگی یا لغزش دیسک ستون فقرات می تواند منجر به درد مزمن شود. موارد شدید آسیب دیسک نیاز به جراحی و به دنبال آن فیزیوتراپی کمر در پردیس دارد.

آرتریت، اسپوندیلولیز، فشار بیش از حد، گرفتگی های عضلانی ، کشیدگی رباط ها و … نیز از دیگر عواملی هستند که در بروز کمردرد نقش دارند.

فیزیوتراپی کمر در پردیس

فیزیوتراپیست ها پس از ارزیابی دقیق شرایط بیماران و با توجه به نوع ، ماهیت و شدت کمردرد از روشهای مختلفی برای تسکین کمردرد و درمان عامل زمینه ای آن بهره می برند از جمله :

گرما درمانی – گرما درد و اسپاسم را تسکین می دهد و می تواند منجر به افزایش انعطاف پذیری شود.

سرما درمانی – سرما سبب کاهش التهاب در بافت های آسیب دیده می شود.

رهاسازی عضلانی – این درمان که با استفاده از تکنیک های درمان دستی انجام می گیرد باعث شل شدن عضلات و افزایش گردش خون می شود.

تحریک الکتریکی – این یک حالت درمانی است که عضلات را منقبض می کند، درد را از طریق مکانیسم دروازه درد کاهش می دهد.

سوزن خشک – یکی از موثرترین متدها در تسکین کمردرد است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی کمر در پردیس برای مراجعان عزیز انجام می گیرد.

ورزش برای کمردرد

  • پیلاتس – پیلاتس به مجموعه ای از تمرینات اطلاق می شود که بر افزایش انعطاف پذیری، استقامت و قدرت عضلانی تمرکز دارد. یک فیزیوتراپیست می تواند یک روال خاص پیلاتس را برای کمردرد طراحی کند تا درد را کاهش دهد و قلب شما را تقویت کند.
  • کشش کمر – تمرینات کششی ساده اما در کاهش تدریجی علائم درد بسیار موثر هستند. برای یادگیری انواع مختلف با یک متخصص فیزیوتراپی مشورت کنید.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی دیاکو در پردیس طیف گسترده‌ای از درمان‌ها را ارائه می‌دهند که می توانند به بهبود شرایط مراجعه کنندگان عزیز کمک کنند.

هدف اصلی ما بازگرداندن رفاه شخصی شماست تا بتوانید از یک زندگی فعال، سالم و بدون درد لذت ببرید. 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمر در پردیس – فیزیوتراپی زانو در پردیس – فیزیوتراپی در گیلاوند – فیزیوتراپی در دماوند – بهترین فیزیوتراپی دماوند – مرکز فیزیوتراپی در رودهن – مرکز فیزیوتراپی در بومهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست