فیزیوتراپی ورزشی تخصصی در فیزیوتراپی است که به ارزیابی و درمان آسیب های مربوط به ورزش در تمام سطوح و سنین اختصاص دارد.

فیزیوتراپیست های ورزشی علاوه بر رهایی از درد و بازگشت به عملکرد کامل، بر عملکرد و رشد فرد نیز تمرکز دارند.

هدف فیزیوتراپیست ورزشی این است که بیماران خود را در اسرع وقت از درد خلاص کنند و همچنین بهترین عملکرد خود را داشته باشند.

آسیب های ورزشی با آسیب های عادی روزمره متفاوت است. ریسک بروز آسیب در ورزش بیشتر از فعالیت های روزمره مانند پیاده روی است. این کار فشار بیشتری بر مفاصل، رباط ها، ماهیچه ها و تاندون ها وارد می کند و می تواند آنها را مستعد آسیب کند.

وظایف متخصص فیزیوتراپی ورزشی

  • ارزیابی صدمات – این نیاز به پرسش دقیق و جامع در مورد آسیب فعلی و آسیب های قبلی دارد و شامل معاینه کامل بدن می شود.
  • شناسایی علت اصلی آسیب – اغلب علت اصلی محل درد نیست. ارزیابی کامل عواملی را که در ایجاد آسیب نقش داشته اند شناسایی می کند.
  • توسعه یک برنامه درمانی فردی – این همه ضعف ها و عدم تعادل ها را برطرف می کند. ما از یک ورزشکار می خواهیم که از مصدومیت خود قوی تر برگردد تا از وقوع مجدد آن جلوگیری شود.
  • بهبود استحکام و مکانیک سایر قسمت های بدن. این امر به ویژه در صورتی ضروری است که یک ورزشکار در حین بهبودی نیاز به مدتی دوری از ورزش داشته باشد.
  • بکارگیری بازه های زمانی واقعی برای بازگشت آنها به ورزش. این یک مهارت است و فقط با تجربه به دست می آید. جراحات در افراد مختلف با سرعت های متفاوت بهبود می یابند.
  • کار به عنوان بخشی از یک تیم چند رشته ای.
  • پیشگیری از آسیب – شناسایی تمام عوامل خطر قابل تغییر برای آسیب و اجرای طرحی برای رسیدگی به آنها.

فیزیوتراپیست های ورزشی آسیب شما را چگونه ارزیابی می کنند؟

یک متخصص فیزیوتراپی ورزشی یک ارزیابی جامع از ناحیه آسیب دیده انجام می دهد، اما همچنین کل زنجیره جنبشی درگیر در الگوی حرکتی خاص ورزش را ارزیابی می کند. به عنوان مثال، یک فوتبالیست با یک دونده متفاوت ارزیابی می شود. این امر علت وقوع آسیب در وهله اول را مشخص می کند و اجازه می دهد تا یک برنامه درمانی خاص اجرا شود. آنها همچنین به اطلاعاتی در مورد برنامه تمرینی فعلی، بار هفتگی و مسابقات مهمی که در آینده نزدیک و دور دارید نیاز دارند. برنامه درمانی شما همیشه مختص نیازهای فردی شما و به طور خاص با در نظر گرفتن این اهداف خواهد بود.

فیزیوتراپیست‌های ورزشی همچنین از مجموعه‌ای از آزمایش‌ها و تجهیزات برای به دست آوردن داده‌های عینی برای تعیین سطح پایه از نقاط قوت و ضعف فعلی شما استفاده می‌کنند. مصدومیت برای ورزشکاران تجربه بسیار ناامید کننده ای است. تعیین اهداف و اهداف عینی یک راه عالی برای حفظ انگیزه و مشارکت ورزشکاران است. این یک مهارت کلیدی فیزیوتراپیست های ورزشی است.

فیزیوتراپیست های ورزشی چگونه آسیب شما را درمان می کنند؟

فیزیوتراپیست های ورزشی همیشه در تلاش هستند تا تکنیک ها یا تجهیزات درمانی جدیدی را بیابند که بهبودی ورزشکار را تسریع کند.

یک متخصص فیزیوتراپی ورزشی در درمان دستی مهارت دارد و در تکنیک‌های بافت نرم مانند رهاسازی میوفاشیال و تکنیک‌های مفصلی مانند دستکاری ستون فقرات آموزش و تجربه زیادی دارد. با این حال، جایی که آنها اغلب برجسته هستند، مهارت های مدیریت آسیب و توانبخشی است. بسیاری از آنها قدرت و آمادگی جسمانی را مطالعه کرده اند تا اطمینان حاصل کنند که توانبخشی شما را دوره می کنند و توانایی ورزشی شما را توسعه می دهند، بنابراین پس از آسیب دیدگی قوی تر برمی گردید. فقدان قدرت اغلب یک عامل خطر کلیدی برای بسیاری از آسیب‌های مفاصل، تاندون و عضله است و بخش کلیدی بسیاری از رژیم‌های درمانی و برنامه‌های پیشگیری از آسیب را تشکیل می‌دهد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ورزشی در دماوند – فیزیوتراپی در رودهن – فیزیوتراپی در بومهن – کلینیک فیزیوتراپی در پردیس

خار پاشنهشین اسپلینتگزگز دست و پا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست