فیزیوتراپی در درمان زانودرد بدون جراحی و یا پس از انجام جراحی های زانو و در طی دوره توانبخشی از اهمیت زیادی برخوردار است.

آیا دچار آسیب های حاد و ناگهانی زانو شده اید و یا از سفتی و درد ناشی از آرتروز زانو رنج می برید؟ فیزیوتراپی (PT) اغلب چیزی است که پزشک شما برای بازگرداندن قدرت و قرار دادن شما در مسیر بهبودی پیشنهاد می کند.

فیزیوتراپی در درمان زانودرد نقش موثری دارد و می تواند درد ماهیچه ها و مفاصل شما را کاهش دهد، به همین جهت یکی از بهترین روش های درمان زانودرد است.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی دیاکو (فیزیوتراپی در شهرستان دماوند) با تجربه و تعهد کاری بالا خدمات فیزیوتراپی را با بالاترین کیفیت و بر اساس بروزترین متدها و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات فیزیوتراپی ارائه می دهند.

متدها و مدالیته های فیزیوتراپی در درمان زانودرد

زمان انجام فیزیوتراپی بستگی به علت درد شما دارد. گاهی اوقات این تنها چیزی است که برای درمان نیاز دارید. با انجام به موقع فیزیوتراپی حتی ممکن است نیازی به جراحی نداشته باشید.

اگر عمل جراحی انجام دهید، پزشک احتمالاً حداقل چند هفته درمان را پس از آن برای کمک به بهبودی پیشنهاد می کند. 

در جلسه اول فیزیوتراپی زانودرد چه اتفاقی می افتد؟

در اولین ویزیت شما، درمانگر به پای شما نگاه می کند و می بیند که زانوی شما چقدر خوب خم می شود، صاف می شود و حرکت می کند. آنها همچنین خواهند دید که آیا:

  • حفظ تعادل برای شما سخت است
  • زانو درد دارید
  • وقتی ساق پای خود را به جلو و عقب حرکت می دهید، درد می کند
  • ایستادن روی یک پا سخت است
  • ماهیچه های ضعیفی در جلو و پشت ران خود دارید که از زانو حمایت می کنند

برای تشخیص نقاط مشکل شما، ممکن است از شما بخواهند که روی یک پا بپرید یا کمی روی تردمیل قدم بزنید. آنها ممکن است به شما توصیه کنند که از عصا، واکر یا پوشیدن کفش های مخصوص برای جلوگیری از افتادن در خانه در حین بهبودی استفاده کنید.

فیزیوتراپیست درباره راه‌های بازسازی قدرت و حرکت در پا و زانو بحث خواهند کرد تا بتوانید احساس بهتری داشته باشید و به انجام کارهایی که دوست دارید بازگردید.

شما شروع به کار روی قوی‌تر کردن ماهیچه‌های پای خود خواهید کرد، که بخشی از استرس را از زانوی شما می‌گیرد و درد شما را کاهش می‌دهد. فیزیوتراپیست شما تمریناتی را به شما می دهد تا در خانه انجام دهید و به شما نشان می دهد که چگونه آنها را با خیال راحت تمرین کنید.

ممکن است بعد از درمان احساس سفتی یا درد داشته باشید، بنابراین از قبل برای استراحت برنامه ریزی کنید. از پزشک یا درمانگر خود بپرسید که چگونه از این درد خلاص شوید.

فیزیوتراپ شما همچنین ممکن است از تکنیک های الکتروتراپی برای کمک به بهبود قدرت عضلات پا و حرکت زانو استفاده کند. این روشی است به نام “TENS” که مخفف تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست است.

فیزیوتراپی در درمان زانودرد در بسیاری از بیماران موثر واقع شده و نیاز به انجام جراحی های غیرضروری و مصرف داروهای شیمیایی را به حداقل می رساند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی زانودرد – فیزیوتراپی در پردیس – فیزیوتراپی در گیلاوند – فیزیوتراپی در دماوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست