فیزیوتراپی برای آرتروز زانو به عنوان موثرترین روش کنترل علائم و درمان غیرجراحی این عارضه مفصلی است که درد بیمار را کاهش و عملکرد را بهبود می بخشد.

ابتلا به آرتروز زانو گاهی اوقات می تواند مانند یک شمشیر دو لبه به نظر برسد. استفاده بیش از حد از زانوها می تواند سلامت مفصل و آرتروز زانو را بدتر کند، اما هرچه کمتر زانوهای خود را حرکت دهید، ضعیف تر می شوند. شما باید تعادل حرکت مفاصل زانو را به اندازه کافی پیدا کنید تا قوی و سالم باشند و فیزیوتراپی به شما در انجام این کار کمک می کند.

با آرتروز زانو، عضلات اطراف زانو ضعیف می شوند و مفاصل زانو سفت می شوند. این کار انجام کارهای روزمره مانند راه رفتن یا بلند شدن از رختخواب را دشوار می کند.

فیزیوتراپی ( مرکز فیزیوتراپی در گیلاوند )  برای آرتروز زانو می تواند به کاهش درد، تورم و سفتی آرتروز زانو کمک کند و به بهبود عملکرد مفصل زانو کمک کند. همچنین می تواند راه رفتن، خم شدن، زانو زدن، چمباتمه زدن و نشستن را برای شما آسان تر کند.

در واقع، یک مطالعه در سال 2000 نشان داد که ترکیبی از فیزیوتراپی و ورزش تحت نظارت مزایای عملکردی برای بیماران مبتلا به آرتروز زانو دارد و ممکن است نیاز به جراحی را به تاخیر بیاندازد یا از آن جلوگیری کند.

فیزیوتراپی می تواند به کاهش درد، تورم و سفتی آرتروز زانو کمک کند و به بهبود عملکرد مفصل زانو کمک کند. همچنین می تواند راه رفتن، خم شدن، زانو زدن، چمباتمه زدن و نشستن را برای شما آسان تر کند. دو نوع اصلی فیزیوتراپی – درمان‌های غیرفعال و فعال – می‌توانند به کنترل‌تر کردن OA زانو شما کمک کنند. با درمان های غیرفعال، فیزیوتراپیست اکثر کارها را انجام می دهد. اما با درمان‌های فعال، کارهای بیشتری را انجام می‌دهید، مانند تمرینات در خانه.

فیزیوتراپی برای آرتروز زانو

درمان‌های غیرفعال رایج برای آرتروز زانو

سرما درمانی: با کاهش گردش خون، سرما درمانی می تواند به کاهش تورم کمک کند. به عنوان مثال، فیزیوتراپ شما ممکن است یک کمپرس سرد روی مفصل زانو قرار دهد.

گرما درمانی: گرما درمانی جریان خون را برای کاهش سفتی مفاصل زانو و عضلات اطراف زانو افزایش می دهد. به عنوان مثال، فیزیوتراپ می تواند یک پد گرم کننده گرم را روی مفصل زانو شما قرار دهد تا گردش خون را بهبود بخشد.

آب درمانی: این درمان گاهی اوقات به عنوان آب درمانی نیز شناخته می شود، از آب برای کاهش علائم آرتروز زانو استفاده می کند. آب درمانی چندین مزیت دارد. به عنوان مثال، می توانید تمرینات ملایمی را در آب انجام دهید (که باعث تشدید مفاصل شما نمی شود). همچنین، فقط قرار گرفتن در آب گرم می تواند به تسهیل حرکت کمک کند و همچنین به شما در مقابله با درد و سایر علائم OA زانو کمک کند.

درمان‌های فعال رایج فیزیوتراپی برای آرتروز زانو

تمرینات تقویتی: فیزیوتراپیست تمرینات خاصی را به شما نشان می دهد که می توانید در خانه انجام دهید تا عضلات خود را تقویت کنید. تمرین ماهیچه های پا می تواند به قوی تر شدن مفاصل زانو کمک کند. تقویت این عضلات به تنهایی می تواند به کاهش درد آرتروز زانو کمک کند.

تمرینات انعطاف پذیری: از آنجایی که OA زانو اغلب حرکت را سخت می کند، تمرینات انعطاف پذیری بسیار مهم هستند. انجام منظم آنها می تواند به افزایش دامنه حرکتی، انعطاف پذیری بیشتر زانوها و بازگرداندن عملکرد طبیعی مفصل زانو کمک کند.

انجام هر دو تمرین تقویتی و انعطاف پذیری بسیار مهم است زیرا می تواند به کاهش فشار از روی زانو کمک کند. در مقاله ما در مورد ورزش برای مدیریت آرتروز زانو، درباره ورزش برای آرتروز زانو بیشتر بدانید.

فیزیوتراپیست شما یک برنامه فیزیوتراپی (  مرکز فیزیوتراپی دماوند )برای شما ایجاد می کند که ممکن است ترکیبی از درمان های غیرفعال و فعال برای آرتروز زانو را در بر گیرد.

در مورد شروع یک برنامه فیزیوتراپی برای آرتروز زانو با فیزیوتراپیست خود صحبت کنید تا بتوانید فعالیت های روزانه خود را افزایش دهید. هرچه زودتر استئوآرتریت زانو را درمان کنید، در دراز مدت وضعیت بهتری خواهید داشت.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای آرتروز زانو – فیزیوتراپی در درمان زانودرد – درمان درد زانو با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در شهرستان دماوند – بهترین مرکز فیزیوتراپی در شهرستان دماوند – فیزیوتراپی در گیلاوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست