درمان زانودرد با فیزیوتراپی

چه از یک آسیب حاد ورزشی رنج می برید، چه درد طولانی مدت بیشتری به دلیل آرتروز دارید، فیزیوتراپی برای زانو درد بسیار مفید است. فیزیوتراپیست ها در حرکت و عملکرد متخصص هستند و به خوبی برای کمک به بهبودی شما مجهز هستند. در اینجا در مرکز فیزیوتراپی (مرکز فیزیوتراپی در گیلاوند )  و آسیب‌های ورزشی دیاکو در گیلاوند، ما بیماران زیادی را با زانو درد می‌بینیم و نتایج فوق‌العاده‌ای در برگرداندن آنها به فعالیت‌هایی که دوست دارند، مانند ورزش سطح بالا، پیاده‌روی طولانی‌تر یا دویدن، و افزایش عمومی تحرک داریم.

علل شایع زانو درد
زانو درد در هنگام جهش رشد در کودکان، یا در اثر ضربه ناشی از ورزش یا زمین خوردن، شایع است، یا ممکن است با افزایش سن همراه با ساییدگی ایجاد شود. زانو درد می‌تواند از ماهیچه‌ها، رباط‌ها، تاندون‌ها، غضروف یا منیسک سرچشمه بگیرد. گاهی اوقات می تواند از مفصل ران یا کمر نیز ارجاع داده شود.

شروع تدریجی زانو درد می تواند در طول جهش رشد رخ دهد.

استئوآرتریت زانو انحطاط مرتبط با افزایش سن یا ساییدگی زانو است. زمانی رخ می دهد که بالشتک طبیعی بین استخوان ها، غضروف، از بین برود. علائم به مرور زمان بدتر می شوند.

درمان زانودرد با فیزیوتراپی

در ابتدا، فیزیوتراپیست شما یک ارزیابی کامل برای تعیین علل و عوامل موثر در زانو درد شما انجام خواهد داد. قدرت، انعطاف و تعادل شما ارزیابی خواهد شد.

سپس از تکنیک هایی مانند ماساژ بافت نرم و تحرک مفاصل برای کمک به رفع هرگونه سفتی عضلانی یا سفتی مفاصل استفاده می کنیم.

ما همچنین از اولتراسوند، بسته های حرارتی و TENS برای تسکین درد استفاده می کنیم. همه اینها به تحریک جریان خون در ناحیه برای تسریع بهبودی و همچنین شل شدن عضلات کمک می کند.

نوار چسب نیز ممکن است برای تسکین کوتاه مدت زانو درد شما هنگام بازگشت به ورزش یا فعالیت ضروری باشد. ممکن است استفاده از زانوبند در حین ورزش را برای کمک به تخلیه سازه ها و ایجاد حمایت اضافی توصیه کنیم.

اگر علت زانو درد شما بیشتر یک مشکل ساختاری و به دلیل بیومکانیک است، ممکن است توصیه کنیم که از ارتز استفاده کنید تا به تراز اندام تحتانی و اصلاح وضعیت پا کمک کند.

ثابت شده است که ورزش یکی از موثرترین راه ها برای کمک به درد زانو است. تمریناتی که انجام می دهید باید به صورت جداگانه توسط متخصص فیزیوتراپی برای شما طراحی شوند.

در اینجا در مرکز فیزیوتراپی دیاکو در دماوند، برای درمان زانودرد با فیزیوتراپی تمریناتی را که به طور خاص برای شما طراحی شده اند، تجویز می کنیم. ما قدرت و انعطاف‌پذیری شما را ارزیابی می‌کنیم و تمرین‌هایی را برای رسیدگی به یافته‌های خود ارائه می‌کنیم، که می‌تواند شامل ضعف، سفتی یا عدم تعادل عضلانی باشد. ما برنامه شما را بر اساس اهداف و فعالیت هایی که می خواهید به آنها بازگردید تنظیم می کنیم.

اگر اخیراً زانوی خود را تحت عمل جراحی قرار داده اید، ما شما را از طریق توانبخشی پس از عمل راهنمایی می کنیم و به بهبود دامنه حرکتی، قدرت، تعادل و استقامت شما کمک می کنیم.

 

کلمات مرتبط :

درمان زانودرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی زانو در دماوند – بهترین مرکز فیزیوتراپی دماوند  فیزیوتراپی دماوند

درمان خار پاشنه با شاک ویوشین اسپلینتدرمان سندروم پیریفورمیستونل گویان خار پاشنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست