درمان درد کمر و گردن

درمان درد کمر و گردن در بسیاری از شرایطی که افراد تجربه می کنند با روشهای غیرجراحی از جمله فیزیوتراپی و ورزش امکان پذیر است.

روش های کم تهاجمی بسیاری از بیماری های ستون فقرات را درمان می کنند.

اکثر افراد در مقطعی از زندگی خود درد گردن یا کمر را تجربه خواهند کرد. ممکن است به دلیل تصادف یا به سادگی افزایش سن باشد. با این حال، این اتفاق می افتد، می تواند بسیاری از فعالیت های روزانه را دشوار کند.

درمان درد کمر و گردن بستگی به نوع درد شما و علت آن دارد. بیشتر اوقات این یک وضعیت کوتاه مدت است که بدون هیچ درمانی بهتر می شود. سایر مواقع مهم است که به دنبال مشاوره پزشکی باشید.

اگر بی حسی یا گزگز یا درد شدیدی دارید که با استراحت بهبود نمی یابد، باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک ممکن است دارو، تزریق، فیزیوتراپی (فیزیوتراپی گیلاوند ) و سایر درمان ها را توصیه کند.

در برخی موارد، درد کمر و گردن پیچیده‌تر است و نیاز به تیمی از متخصصان پزشکی برای تشخیص و درمان دارد.

دلایل-کمر-درد

درمان درد کمر و گردن

درمان جراحی تنها زمانی در نظر گرفته می شود که روش های غیرجراحی کار را انجام ندهند. جراحی تنها با تشخیص بر اساس تصویربرداری و معاینه فیزیکی یک گزینه است.

اگر کاندیدای جراحی ستون فقرات هستید، ممکن است پزشک شما را به یک جراح ستون فقرات، جراح مغز و اعصاب یا جراح ارتوپد ارجاع دهد.

جراحی می تواند به رفع برخی از شرایط ستون فقرات کمک کند، از جمله:

  • بیماری دژنراتیو دیسک
  • فتق دیسک
  • اعصاب فشرده شده
  • آرتروز ستون فقرات
  • شکستگی های فشاری ستون فقرات یا تنگی نخاع (تنگی کانال نخاعی)
  • رادیکولوپاتی گردن (عصب تحت فشار)

اکثر این شرایط را می توان با تکنیک های کم تهاجمی که شامل ایجاد یک یا چند برش کوچک است، درمان کرد.

در حالی که اکثر افراد مبتلا به کمردرد یا گردن درد با درمان‌های غیرجراحی بهبود می‌یابند، بسیاری از بیماران مبتلا به اختلالات ستون فقرات می‌توانند از روش‌های جراحی کم تهاجمی که می‌تواند کیفیت زندگی آن‌ها را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد، بهره ببرند.

درمان های گردن درد

فیزیوتراپی (مرکز فیزیوتراپی دماوند ) یکی از موثرترین روشها در درمان آسیب ها و اختلالات مرتبط با گردن است که در کلینیک فیزیوتراپی دیاکو در دماوند به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

گزینه های جراحی برای گردن درد برای برداشتن دیسک آسیب دیده در ستون فقرات گردنی طراحی شده اند.

در دیسککتومی و فیوژن قدامی گردن، دیسک آسیب دیده از طریق یک برش در جلوی گردن برداشته می شود. با یک پیوند استخوان جایگزین شده و با یک صفحه فلزی و پیچ تثبیت می شود.

درمان های کمردرد

درمان غیرجراحی کمر بر پایه فیزیوتراپی و ورزش استوار است ، فیزیوتراپی در بسیاری از مشکلاتی که منجر به کمردرد می شوند موثر است و نیاز به جراحی را به حداقل می رساند.

گزینه های جراحی برای کمردرد شامل لامینکتومی است، روشی که فشار روی ریشه های عصبی یا نخاع را کاهش می دهد. برای درمان تنگی نخاع استفاده می شود. بخشی یا تمام لامینا، قسمت پشتی مهره که کانال نخاعی را می پوشاند، برداشته می شود تا فضای بیشتری برای اعصاب ستون فقرات فشرده شود.

زمان نقاهت جراحی کم تهاجمی چقدر است؟
زمان بهبودی بسته به نوع جراحی متفاوت است. تصمیم گیری در مورد زمان بازگشت به کار بستگی به بهبودی و شغل بیمار دارد.

برای یک جراحی نسبتاً ساده، مانند لامینکتومی، بیماران ممکن است در عرض چند هفته به سر میز کار برگردند. مشاغل فیزیکی بیشتر ممکن است به شش هفته نیاز داشته باشد.

بهبودی پس از جراحی فیوژن ستون فقرات می تواند بیشتر طول بکشد. بازگشت به شغل اداری ممکن است شش هفته طول بکشد. انجام کار فیزیکی ممکن است سه ماه طول بکشد.

فیزیوتراپی برای کمک به بیماران برای از سرگیری فعالیت ها به طور ایمن توصیه می شود. بسته به روش ممکن است دو هفته تا سه ماه پس از جراحی شروع شود.

 

کلمات مرتبط :

درمان درد کمر و گردن – بهترین درمان کمردرد – روشهای درمان کمردرد – فیزیوتراپی در دماوند – فزیوتراپی در گیلاوند

شین اسپلینتشاک ویو تراپی خار پاشنه دماونددرمان سندروم پیریفورمیسسندروم تونل گویان گزگز دست و پا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست